Z całą pewnością czasy pandemii COVID-19 przyczyniły się do spadku obrotu i zamówień w wielu branżach, u niektórych powodując nawet konieczność zamknięcia ich biznesów po wielu latach owocnej działalności. Według danych Głównego Urzędu statystycznego branża eventowa obejmuje ponad 38 tysięcy firm w Polsce. Od początku trwania pandemii na zawieszenie działalności zdecydowało się niemal 4% firm, a na jej całkowite zamknięcie prawie 1%. Wprowadzenie lockdownu - niemalże z dnia na dzień - przyczyniło finalnie do spadku obrotów firm organizujących szeroko pojęte wydarzenia o 80-95%.

Drastyczne zmniejszenie przychodów to niejedyny skutek pandemii COVID-19. Lockdown wpłynął też na zachowania osób - potencjalnych odbiorców usług branży eventowej. Sektor ten nie ma niestety możliwości przeniesienia swojej oferty w digitalowy świat, oferując usługi z wykorzystaniem komunikatorów czy platform internetowych. Zakaz organizacji imprez, koncertów, wesel, eventów sportowych czy muzycznych oznacza dla firm z branży totalny przestój i oczekiwanie na dzień, w którym wszystko wróci do normalności.

Zdecydowana większość lokali i firm eventowych notuje mniejszą liczbę organizowanych imprez okolicznościowych. Zaledwie 8 proc. wskazuje, że organizuje więcej wydarzeń niż przed marcem 2020 r.

Naturalnym następstwem spadku obrotów i skali świadczonych usług w branży eventowej jest mniejsze zainteresowanie opaskami na rękę TYVEK w tym sektorze działalności. Dodatkowe zamknięcie hoteli, restauracji i klubów muzycznych również odbija się negatywnie na ilość zamawianych opasek. Czarny scenariusz firm posiadających w swojej ofercie opaski na rękę i możliwość podzielenia losów współpracowników z sektora eventowego i rozrywkowego w znaczącym stopniu ograniczyła branża medyczna. Opaski na rękę TYVEK znalazły bowiem zastosowanie w narodowych programach szczepień, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Dużym zaskoczeniem dla nas była rosnąca ilość zapytań ofertowych i zainteresowanie opaskami identyfikacyjnymi wśród klinik, przychodni, punktów szczepień oraz szpitali "tymczasowych"

Dzięki poluzowaniu obostrzeń, które nastąpiło już 4-tego i 15-tego maja oraz które nastąpi jeszcze 28-mego maja, mamy podstawy, aby optymistycznie patrzeć w przyszłość. Swoją działalność wznawiają kina, teatry, galerie sztuki, obiekty sportowe, hotele czy lokale gastronomiczne. We wszystkich tego typu miejscach, jednorazowe opaski TYVEK pełniące rolę np. biletów lub wejściówek mają szansę znowu pojawić się na rękach gości lub osób odwiedzających dany obiekt.

Miejmy nadzieję, że czekają nas zdrowe i lepsze czasy, a powrót do normalnego funkcjonowania naszych biznesów jest tylko formalnością - czego gorąco życzymy sobie oraz Państwu!