Opaski na rękę TYVEK to idealny produkt pełniący funkcję biletów na koncerty i imprezy sportowe, wejściówek na basen, aquaparku, do klubu muzycznego czy wszelkiego rodzaju zabezpieczenia i możliwości identyfikacji gości podczas organizowanego wydarzenia. Nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie dziesiątki firm posiadają w swojej ofercie opaski jednorazowe na rękę TYVEK z możliwością wykonania na nich nadruku. Zachodzi zatem realne prawdopodobieństwo podrobienia lub wręcz domówienia opasek, za które uczestnicy np. koncertu płacą jak za normalne, papierowe bilety. Jak więc tego uniknąć?

Pierwszym i bardzo istotnym czynnikiem ograniczającym możliwość podrobienia opaski jest unikatowy, szczegółowy nadruk. Warto wiedzieć, iż zamawiając opaski na rękę TYVEK z nadrukiem należy dostarczyć plik graficzny w odpowiedniej rozdzielczości (300 DPI), z zachowaniem wymaganej tonacji kolorów. Jeżeli przykładowo naszym nadrukiem - grafiką - będzie prosty prostokąt z nazwą imprezy, pisaną znaną i popularną czcionką, bardzo łatwo będzie go od zera odtworzyć w programach graficznych i odpowiednio zapisać. Jeżeli nasz nadruk będzie cechowało bogactwo szczegółów, a czcionka użyta do tekstów będzie mniej popularna niż np. Arial, Calibri, Verdana, Tahoma, ograniczamy niemal do zera możliwość odtworzenia takiego nadruku i co za tym idzie, jego ponownego nadrukowania na domówionych bez wiedzy organizatora opaskach.

Innym sposobem na zminimalizowanie ryzyka podrobienia opasek na rękę TYVEK jest kontrola numeracji seryjnej. Jeżeli przykładowo na naszą imprezę sprzedaliśmy 1000 biletów - opasek na rękę - możemy spisać od jakiego numeru zaczyna się nasza partia, a na jakim numerze się kończy. Nie jest to trudne do skontrolowania, jeżeli wiemy, że sprzedaliśmy opaski mieszczące się w puli numerów np. od 5000 do 6000. Jeśli na naszą imprezę chce dostać się ktoś nieuczciwy, kto nie zamówił opasek od nas, niemożliwym jest, aby z innej partii opasek lub od innego producenta miał taki sam numer seryjny jak zakupione wcześniej, nasze opaski.

Kolejną metodą, wykorzystywaną chętnie przez naszych klientów organizujących większe wydarzenia jest stosowanie na opaskach farby widocznej tylko pod światłem UV. Poza standardowym nadrukiem np. z grafiką identyfikującą naszą imprezę, w innym - wiadomym tylko nam miejscu - wykonujemy dodatkowy nadruk zabezpieczający, właśnie wspomnianą wyżej farbą UV. Taka forma zabezpieczenia daje nam 100% pewności, że na nasz event nie dostanie się nikt, kto na ręku ma opaskę niepochodzącą z naszej dystrybucji.

Wiemy, że obawa przed podrobieniem lub domówieniem opasek na Państwa wydarzenia jest uzasadniona, czasem pomimo największych starań nie udaje nam się uniknąć podróbek. Dlatego też wychodzimy temu na przeciw i pracujemy obecnie nad nowym modelem opaski na rękę TYVEK, którego nie produkuje jeszcze nikt na świecie! Premiera naszego autorskiego modelu opasek TYVEK już za niecałe 4 tygodnie.